Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Bezodné možnosti nespútanej zábavy

Bezodne_moznosti_02.jpgZažiadalo sa vám trochu zábavy v spoločnosti vašich priateľov? So zapadajúcim slnkom ožíva Námestie Milana Rastislava Štefánika vravou mladých ľudí, ktorí sa schádzajú v miestnych podnikoch a diskotékach. Lampami osvetlené dláždené uličky, letné terasy, či romantické zákutia v úkryte košatých stromov parku, to sú miesta, pri návšteve ktorých začnete okamžite premýšľať, čo s načatým večerom.

Bezodne_moznosti_01.jpgInšpiráciou vám môže byť vinotéka Vineria, ktorá má pre vás okrem svojej bohatej ponuky viac ako dvesto druhov vín pripravenú i možnosť stráviť príjemné chvíle v degustačnej pivnici, nachádzajúcej sa priamo pod Topoľčianskym námestím. Tu sa môžete zúčastniť degustácií, ktoré vám umožnia preniknúť do umenia vinárstva a gastronomického snúbenia chutí s vínom. Vineria nie je iba bezduchou vinárňou, ale hlavne malým kultúrnym centrom, ktoré podporuje stretávanie sa ľudí s rovnakými záľubami v sympatickom prostredí. Jej príjemná komorná atmosféra je ako stvorená pre romantické posedenia, ale i rodinné oslavy, či stretnutia s priateľmi.

Bezodne_moznosti_04.jpgAk sa vám zažiadalo chutného vínka, ktoré si chcete vychutnať v nádhernom prostredí šírych viníc, nie je nič lepšie ako zavítať do Pivnice Tesáre. Jej návšteva vám prinesie mnoho krásnych zážitkov. Pri prehliadke miestnych pivníc sa môžete oboznámiť s každoročnou evidenciou úrod z miestneho vinohradu už od roku 1839, prípadne si na základe degustácie vybrať to pravé víno pre vás. Príjemným spestrením každej jesene je už tradičné Tesárske vinobranie, sprevádzané bohatým kultúrnym programom, ukážkami ľudových remesiel, ochutnávkou tradičných dobrôt a samozrejme vynikajúcich vín a burčiaku.

No a ak máte skôr chuť na nespútanú zábavu v rytme horúceho latina, určite nevynechajte Havana club v Topoľčanoch, ktorý vám zaručí dlhú noc plnú zábavy a tanca. A ak by ste náhodou dostali chuť na kvalitné pivko, nie je nič jednoduchšie, ako navštíviť typickú českú hospůdku u Švejka, kde si môžete vychutnať príjemnú horkastú chuť tohto zlatistého moku.

Mesto Topoľčany však nie je jediným centrom bujarej zábavy, ktorá sa nesie v rytme tanečnej hudby. Obľúbeným miestom mladých ľudí zo širokého okolia sa počas letných mesiacov stáva vodná nádrž Duchonka, známa najmä vďaka svojim festivalom a diskotékam, ktoré sú zárukou jedinečnej zábavy priamo pod rozpálenou letnou oblohou. Či už sa do nášho regiónu vydáte kvôli Minizoo, kúpalisku, či nespútanej zábave, môžete si byť istý, že ste u nás vždy vítaní a odídete plní príjemných spomienok a zážitkov.

Bezodne_moznosti_03.jpg