Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Mĺkvy strážca Tríbeča

ZaMlkvy_strazca_tribeca01.jpgpáčilo sa vám v príjemnom tieni tríbečských lesov a želáte si odhaľovať ich ďalšie tajomstvá, ktoré ukrývajú pred pohľadmi zvedavých návštevníkov? Vydajte sa teda v ústrety slnkom zaliatym vrchom nenápadnou cestičkou vedúcou popri starobylej ruine Oponického hradného panstva, ktorá sa hrdo vypína nad regiónom ako jeho tichý strážca. Cestička kľukatiaca sa hlbokým lesom občas úplne splýva s okolitou divokou prírodnou scenériou a dodáva tak tomuto miestu nevšednú, tajomnú atmosféru.

Mlkvy_strazca_tribeca02.jpgPo príjemnom stúpaní sa znenazdajky z okolitého lesa pred očami vynorí malá čistinka s nádherným výhľadom. Odtiaľto je to už iba na skok k bizarnému skalnému bralu Veľká skala, ktoré sa pýši nádhernými výhľadmi zanechávajúcimi silný dojem v každom turistovi. Ako na dlani sa pred vami rozprestiera šíry kraj stredného Ponitria so svojimi zlatistými lánmi obilia pretkanými zelenými pruhmi stromov a trávy a v diaľke sa týčiacim mohutným masívom Považského Inovca, ktorý už od nepamäti tvorí prirodzenú hranicu medzi týmto úrodným regiónom a Považím.

Po tom, ako sa dosýta nabažíte výhľadov, smelo sa opäť ponorte do zeleného mora machom obrastených stromov, ktoré vás bezpečne privedú až k pompéznemu kaštieľu, ukrytému v rozľahlom anglickom parku nad dedinkou Horné Lefantovce. Pokojné prostredie a príjemná atmosféra pôsobia ako balzam na dušu a už po krátkej prechádzke v tieni košatých stromov sa človek cíti plný energie a sily.

Mlkvy_strazca_tribeca03.jpg