Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Oázy relaxu a oddychu

Oazy_relaxu_02.jpgProtipólom aktívneho oddychu sú blahodárne účinky wellness pobytu v kaštieli Château Appony v Oponiciach. Štýlový bazén s panoramatickým výhľadom na prekrásny park, perličkový kúpeľ, či súbor sáun sú len niektoré z množstva atrakcií, pri návšteve ktorých sa návštevníkovi žiada oddať sa do rúk skúseným masérom a vychutnať si príjemný oddych a liečivé účinky miestneho wellness.

Oazy_relaxu_04.jpgPočas horúcich letných dní neexistuje nič príjemnejšie ako sa schladiť vo vodách Topoľčianskeho kúpaliska. Tento raj oddychu a zábavy poskytuje široké spektrum možností. Pre najmenších je k dispozícii detské ihrisko a brodisko, plavcov určite poteší päťdesiatmetrový plavecký bazén a tí, ktorí si chcú iba oddýchnuť a schladiť sa počas horúcich letných dní, môžu navštíviť stredný dvadsaťpäťmetrový bazén. Samozrejmosťou je i tobogán, ktorý v kombinácii s volejbalovými ihriskami, stolnotenisovými stolmi, nohejbalovým ihriskom, či tenisovými kurtami poteší milovníkov aktívneho oddychu a športu.

Ak ste práve dostali chuť na plávanie a prší, nevadí. Krytá plaváreň v Topoľčanoch, ktorá sa nachádza iba na skok od historického centra mesta, má pre vás pripravený plavecký, dvadsaťpäťmetrový bazén a pre najmenších zase detský bazén. No a v prípade, ak patríte k fanúšikom vodného póla, určite nevynechajte niektorý zo zápasov, ktoré sa tu pravidelne odohrávajú.

Topoľčany však nie sú jediným miestom, kde si môžete počas horúcich letných dní oddýchnuť a schladiť sa. Podobnú možnosť poskytujú i zelené oázy vodných nádrží v Nemečkách, Tesároch, či na Duchonke, ktoré sú ako stvorené pre rybačku a člnkovanie.

Oazy_relaxu_01.jpg