Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Obec Nemečky

erb_nemecky.png

V malebnom údolí pod východnými svahmi pohoria PoNemecky3_1.jpgvažský Inovec v obkolesení lesov sa nachádza malá dedinka Nemečky, ktorej história siaha až do 13. storočia, kedy na pozvanie kráľa Belu IV. prišli na územie Nemečiek prví nemeckí kolonisti. Písomne sa obec prvý krát spomína v roku 1403.

Napriek tomu, že Nemečky nikdy neoplývali kultúrnymi pamiatkami, nachádzajú sa tu tiež viaceré zaujímavé miesta, ktoré určite stoja za návštevu. Za zmienku stojí napríklad obecná zvonica, skrývajúca zvon z roku 1864, drevený kríž, ktorý sa v obci nachádzal už od nepamäti, Nemecky2_1.jpgči kamenná socha Panny Márie s dieťatkom z roku 1714.

Mimoriadne pôsobivé je i okolie tejto malebnej dedinky, ktoré je charakteristické výraznými a zalesnenými chrbtami, vytvárajúcimi v kombinácii s miestnou vodnou nádržou prostredie, ako stvorené pre príjemné vychádzky do prírody.  Táto vodná nádrž, ktorá bola v roku 1965 postavená pri obci je obľúbeným miestom rybárov a milovníkov letného prírodného kúpania, ktorí si sem chodia vychutnať pokojnú a ničím nerušenú rekreáciu v príjemnom prostredí.

Nemecky1_1.jpgNemecky5.jpgNemecky6.jpg

Obec Nemečky

Nemečky 70

956 22 Prašice

Tel.: 038/5391623

Web: www.grapic.biz/nemecky