Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Obec Prašice

erb_prasice.png

Obec Prašice sa nachádza na úpätí pohoria Považský Inovec, v sePrasice_2.jpgvernej časti okresu Topoľčany, ktorý je súčasťou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Pri vyslovení jej mena  sa väčšine z nás vybaví rekreačná oblasť Duchonka, ktorá bola najmä v minulosti obľúbeným a vyhľadávaným centrom letnej rekreácie nielen domácich, ale i zahraničných návštevníkov. Napriek tomu, že Duchonka prežila svoju zlatú éru v 70. a 80. rokoch minulého storočia aj v súčasnosti ponúka svojim návštevníkom široké možnosti športového vyžitia a trávenia voľného času.

Okolité lesy ponúkajú možnosť príjemných prechádzok v prírode, či možnosť cykPrasice_1.jpgloturistických výletov do okolia. Turisti môžu nPrasice_3.jpgavštíviť 16 metrov vysokú rozhľadňu na Panskej javorine (943 m n. m.), či takmer 6 kilometrov dlhý Lesnícky náučný chodník Duchonka-Kulháň. Pre milovníkov pobytu pri vode sú pripravené vodné bicykle, člnky, či možnosť surfovania a milovníci architektúry môžu navštíviť impozantný kaštieľ, postavený v rokoch 1930 - 1931 v štýle starých nemeckých loveckých zámkov. V letných mesiacoch neutícha život na Duchonke ani vo večerných hodinách, kedy sú pre návštevníkov pripravené diskotéky a koncerty.

prasice3.jpgPrasice_4.jpgPrasice_5.jpg

Obec Prašice

Obecný úrad

1.mája 142/142

956 22 Prašice

Tel.: 038/53 91 421

Web: www.prasice.sk