Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Okolie

Okolie_04.jpgOkolie_02.jpgAk vás ohromila krása regiónu Topoľčany, ktorý vo svojich šírych lesoch ukrýva mnohé klenoty čakajúce na to, kým ich niekto objaví, určite nevynechajte návštevu starobylého hradu Gýmeš, či ruiny Čierneho hradu.

Milovníci dlhých prechádzok v prírode určite ocenia výlet naprieč Tríbečom až do mestečka pod hradným vrchom, starobylej Nitry. Kľukatiaca sa cestička vás zavedie k takým unikátom, ako je kostolík svätého Juraja ukrývajúci vo svojich útrobách drahocenné fresky, ktoré sú najstaršími maľbami Slovenska, či táborisko Remitáž, ktoré je príjemným miestom pre odpočinok v pokojnom prostredí priezračných jazier. Neobídete ani vrchol Žibrica známy svojím trávnatým úbočím s bizarnými skalnatými útvarmi poskytujúcimi výhľad do širokého okolia. okolie_01.jpgNo a na záver budete odmenení dychberúcim panoramatickým výhľadom na rovinaté a úrodné územie Nitrianskeho kraja z temena mohutného vrcholu Zobor.

Ak by ste predsa len mali ešte dostatok síl, určite sa vydajte naprieč Zoborskou lesostepou do neďalekej dedinky Drážovce, ktorej dominuje románsky kostolík svätého Michala Archanjela. Malebné návršie s týmto jednoduchým, ale neobyčajne krásnym kostolíkom patrí k najkrajším scenériám, aké Slovensko ponúka.

A v prípade, ak by ste zatúžili po ďalších zážitkoch, na majestátne okolité hrady Tematín, Beckov, Čachtice a Bojnice, či do starobylej Nitry a Piešťan, je to čo by kameňom dohodil.

Okolie_03.jpg