Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Perla Považského Inovca

Perla_PI_03.jpgZapáčila sa vám atmosféra tohto malebného kúta regiónu Topoľčany? Vezmite si teda svoje trekingové palice, zbaľte si do vaku proviant, obujte turistické topánky a vyrazte do slnkom zaliateho lesa, ktorý vo svojich útrobách ukrýva jeden z najpôsobivejších vrcholov Považského Inovca, Panskú javorinu.Perla_PI01.jpg

Cestu vám bude spríjemňovať melodický spev vtákov, zurčanie potôčika a tichý šum lístia okolitého lesa. Kľukatiaca cesta miznúca v bujarom lesnom poraste vás dovedie až na trávnaté stráne poskytujúce ohromujúce výhľady do širokého okolia. Odtiaľto je to už iba na skok k samotnému vrcholu, na ktorom sa pyšne týči mohutná drevená rozhľadňa, majstrovské dielo ľudských rúk, z vrcholku ktorého sa vám pred očami ukáže ako na dlani celý región Topoľčany, ale i Považie, malebné vrcholky Tríbeča, Malých Karpát, Strážovských vrchov, Vtáčnika, či Veľkej Fatry.

Pri spiatočnej ceste sa nezabudnite zastaviť v osade Kulháň, kde sa mieša príjemná vôňa pečeno - údených pstruhov s prenikavou vravou návštevníkov vychutnávajúcich si príjemné chvíle v malebnom prostredí miestnych rybníkov.

Perla_PI_02.jpg