Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Pestrofarebný jesenný program

Pestrofarebny_jesenny_program03.jpgPestrofarebny_jesenny_program02.jpgK jeseni v regióne už tradične patria výstavy ovocia, zeleniny a obrazov zo semien plodov, ktoré sa v dedinkách organizujú na znak vďakyvzdania za dopestovanú úrodu.

Ak sa náhodou koncom septembra nachádzate neďaleko Oponického hradu a v diaľke začujete rinčanie zbraní, streľbu z kanóna a medzi stromami zahliadnete kráľovskú družinu, neľakajte sa, práve ste sa stali súčasťou Stredoveku na Oponickom hrade. Zlatistým lesom sa nesúca veselá melódia citary a flauty a do širokého okolia rozvoniavajúce kulinárske špeciality, toto všetko môžete uzrieť na vlastné oči priamo pod múrmi starobylého Oponického hradu. O príjemnú zábavu sa každoročne stará bohatý kultúrny program, ktorý poskytuje okrem úsmevného pohľadu na stredoveké dejiny, srdcervúcich súbojov šermiarov, či prehliadky sokoliarov i možnosť ochutnať tradičnú stredovekú kuchyňu.

Pestrofarebny_jesenny_program01.jpgPríjemným spestrením každej jesene je už tradičné septembrové Tesárske vinobranie, sprevádzané bohatým kultúrnym programom, ukážkami ľudových remesiel, ochutnávkou tradičných dobrôt a samozrejme vynikajúcich vín a burčiaku. Vinobranie sa teší veľkej popularite, preto by bola veľká škoda, keby ste ho zmeškali.

Ak túžite preniknúť do umenia degustácie vína a gastronomického snúbenia chutí s vínom, je pre vás ako stvorená Topoľčianska koštovka. Toto príjemné októbrové podujatie vám umožní vychutnať si pohárik svojho obľúbeného vínka v spoločnosti ľudí, ktorí zasvätili svoj život pestovaniu tohto božského moku.

Pestrofarebny_jesenny_program04.jpg