Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Pivnica Tesáre

logo_pivnica_tesare.png

Na východnom úpätí pohoria Považský ITesare2_1.jpgnovec nájdeme jednu z mála vinohradníckych obcí okresu Topoľčany, dedinku Tesáre. Meno tejto obce sa už od nepamäti spája s vinohradmi, ktoré od roku 1997 spravuje firma Pivnica Tesáre, ktorá sa zameriava na výrobu fľašových akostných vín a akostných vín s prívlastkom.

Pri výrobe svojich vín využíva Pivnica Tesáre tradičné postupy v spojení s modernou technológiou tak, aby bola zabezpečená čo najvyššia kvalita jej produktov. Biele vína zrejú v nerezových tankoch, červené zase v drevených sudoch, ktoré mu pomáhajú dodať charakteristický buket a vysokú kvalitu.

Ak sa vám zažiadalo Tesare1_1.jpgchutného vínka, ktoré si chcete vychutnať v príjemnom prostredí šírych viníc, nie je nič lepšie ako zavítať do Pivnice Tesáre. Jej návšteva vám prinesie mnoho krásnych zážitTesare4.jpgkov. Pri prehliadke miestnych pivníc sa môžete oboznámiť s každoročnou evidenciou úrod z miestneho vinohradu už od roku 1839, prípadne si na základe degustácie vybrať to pravé víno pre vás.

Príjemným spestrením každej jesene je už tradičné Tesárske vinobranie, sprevádzané bohatým kultúrnym programom, ukážkami ľudových remesiel, ochutnávkou tradičných dobrôt a samozrejme vynikajúcich vín a burčiaku.

Tesare3_1.jpgtesare2.jpgtesare1.JPG

Pivnica Tesáre

Víno - Uhlár

Tesáre 9

Tel: 038 53 78 110

Mobil: 0905 560 341

Web: www.vino.tym.sk