Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Pivnica Tesáre

Pivnica_tesare_01.jpgNa východných svahoch Považského Inovca sa nachádza obec Tesáre, ktorá je už od pradávna známa najmä vďaka prekvitajúcemu vinohradníctvu. Neoddeliteľnou súčasťou tejto dedinky je preto i Pivnica Tesáre. Ako už viete, tradícia pestovania hrozna a výroby vína má v Tesároch bohatú históriu. Práve na ňu nadviazala naša  firma v roku 1997. V súčasnosti obhospodarujeme viac ako 9 hektárov vinohradu. Pri výrobe svojich vín využívame  tradičné postupy v spojení s modernou technológiou tak, aby bola zabezpečená čo najvyššia kvalita našich  produktov. Biele vína zrejú v nerezových tankoch, červené zase v drevených sudoch, ktoré mu pomáhajú dodať  charakteristický buket a vysokú kvalitu.

Naše vinárstvo sa zameriava najmä na výrobu fľašových akostných vín a akostných vín s prívlastkom, avšak menšiu  časť tvoria i sudové vína. Okrem toho každoročne dorábame zostarostlivo vyberaného hrozna tesárskych viníc i ľadové víno, ktoré je prírodne sladké, krásne ovocné s medovými tónmi a zároveň špecifické podľa jednotlivých odrôd, z ktorých je dorábané. Napriek tomu, že až 80 % našej produkcie zastupujú biele vína odrôd Veltlínske  zelené, Müller-Thurgau, Rulandské šedé, Rulandské biele a Sauvignon, pre svojich zákazníkov máme pripravené i červené víPivnica_tesare_02.jpgna odrôd Rulandské modré a Zweigeltrebe.

Návšteva našich pivníc vám prinesie mnoho krásnych zážitkov. Pri ich prehliadke sa môžete oboznámiť s každoročnou evidenciou úrod z nášho vinohradu už od roku 1839, prípadne si na základe degustácie vybrať to pravé víno pre vás. Príjemným spestrením každej jesene je už tradičné Tesárske vinobranie, sprevádzané bohatým kultúrnym programom,  ukážkami ľudových remesiel, ochutnávkou tradičných dobrôt a samozrejme vynikajúcich vín a burčiaku. Vinobranie sa teší veľkej popularite, preto by bola veľká škoda, keby ste ho zmeškali.

Pivnica_tesare_03.jpg