Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Vítkovské stajne

Vitkovske_stajne_03.jpgJazdenie na koni bez kontaktu s civilizáciou, bezprostredný kontakt s koňom, meniaca sa scenéria prírody a čistý vzduch sú veci, ktoré Vám umožnia oddýchnuť si od každodenných starostí a zažiť dobrodružstvo, na ktoré sa nezabúda. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený jazdec, jazda na koni v okolí Vítkovských stajní Vám zaručí príjemný oddych.

Jazda na koni je úžasný spôsob trávenia voľného času v prírode. Pre všetkých milovníkov koní a jazdenia sú ako stvorené naše stajne nachádzajúce sa v tichom prírodnom prostredí neďaleko obce Kuzmice. Pre začiatočníkov máme pripravený jazdecký výcvik pod taktovkou skúsených trénerov s dlhoročnou praxou, ktorý v kombinácii s priateľským, individuálnym prístupom a výbornou pripravenosťou koní zaručuje kvalitný a vysoko špecializovaný tréning. Pre tých, ktorí uprednostňujú pohyb vo voľnej prírode, je ako stvorená jazda v širokom okolí našich stajní, ktorá vám zaručí príjemný oddych od každodenných starostí. V prípade nepriaznivého počasia je návštevníkom k dispozícii i krytá hala. Pobyt v krásnom prostredí a jazdenie na koni je jedinečnou príležitosťou na prehlbovanie rodinných vzťahov, stmeľovanie kolektívu firmy, či trávenie voľného času s priateľmi.

Jedným z veľmi účinných procesov liečby, s veľmi širokou oblasťou pôsobenia je hipoterapia, ktorá je v súčasnej dobe pomerne často spomínaným pojmom. Možnosť vyskúšať si komplexné liečebné pôsobenie koňa na človeka vám ponúkajú i naše stajne. Prostredníctvom tohto špeciálneho terapeutického prístupu sa zameriavame najmä na odstránenie či minimalizovanie fyzického, psychologického, sociálneho, ale i mentálneho handicapu. Hipoterapia je výbornou podpornou terapiou, ktorá utvára podmienky pre vhodnú pohybovú činnosť a zároveň zlepšuje kvalitu života ľudí so zdravotným postihnutím.

Mať svojho vlastného koňa je snom takmer každého dieťaťa, ale i nejeVitkovske_stajne_02.jpgdného dospelého. Ku splneniu tohto sna vám môžu pomôcť aj naše stajne, ktoré ponúkajú svojim návštevníkom, ale i všetkým milovníkom týchto krásnych zvierat možnosť zakúpiť si svojho vlastného koňa. Pretože starostlivosť o toto nádherné zviera však vyžaduje nemalé nároky, ponúkame vám tiež i možnosť ustajnenia svojho miláčika u nás. Tým, že prenecháte túto starostlivosť v rukách našich profesionálov, zabezpečíte svojmu koňovi možnosť voľného pohybu v našich rozsiahlych priestoroch a pastvinách, ktorý je mimoriadne dôležitý pre jeho zdravý vývoj.V prípade záujmu si môžete prísť na svojom koni hocikedy zajazdiť v našej pieskovej drenovanej jazdiarni, krytej hale, či v nádhernom prírodnom okolí našich stajní.

Vitkovske_stajne_01.jpg