Vitajte na stránkach projektu Klaster Topoľčany

Zábava pre deti i dospelých

Zabava_pre_deti_01.jpgZabava_pre_deti_02.jpgJedným z najobľúbenejších miest rodinných výletov je bezpochyby Ranč pod Babicou so svojou Minizoo, ktorá s viac ako stodvadsiatimi zvieratami zo šiestich kontinentov Zeme láka návštevníkov zo širokého okolia. Afriku zastupujú levy africké, somáre domáce, či rodinka kôz kamerúnskych. Americký kontinent zase rodinka lám krotkých a milý medvedík čistotný. Skákajúce klokany, bubnujúce emu hnedé a trepot krídiel anduliek, koriel chochlatých a rozel pestrých vám pripomenú vyprahlé buše a dažďové pralesy ďalekej Austrálie. No a po tom, ako vám pred očami opatrným krokom prejde tiger bengálsky, na stromoch uvidíte šantiť makaky a v húštinách zahliadnete dikobraza bielochvostého, budete mať pocit, ako by ste sa nachádzali v srdci samotnej Ázie. Bohaté zastúpenie v zoo má i európska lesná zver a vodné vtáctvo, či dokonca aj husi z polárnych oblastí. Celý jej areál je zasadený do nádherného a príjemného prostredia v obkolesení lesov neďaleko dedinky Bojná.

Zabava_pre_deti_04.jpgDeti si tu môžu zajazdiť na koni, zabaviť sa na preliezkach, hojdačkách, v drevenom hrade, či na trampolíne. Rodičia sa zase môžu osviežiť v štýlovej reštaurácií s nádherným výhľadom na rybník, prípadne si odpočinúť pri skvelej rybačke. Samozrejmosťou je i príprava chutného pokrmu z vašich úlovkov, o ktorú sa postará tím skúsených kuchárov a v letnom období vás bude baviť pestrá zmes podujatí a sprievodných programov nielen pre deti ale i dospelých.

Ak by ste zatúžili po zmene, určite nevynechajte návštevu Oddychovej zóny Margarétka v Topoľčanoch, ktorá je centrom relaxu a odpočinku. Príjemné prostredie v blízkosti rieky Nitry robí z tejto lokality obľúbené miesto mladých rodín, ktoré sem pravidelne chodia tráviť voľné chvíle so svojimi deťmi. To však neznamená, že si pri svojej návšteve neprídu na svoje i všetci ostatní. Kým sa deti vyšantia v detskom ihrisku, rodičia si môžu oddýchnuť pri káve a dezerte v miestnom bufete. Mladí ľudia zase určite ocenia skate park a basketbalové ihrisko a pokiaľ by ste náhodou s priateľmi dostali chuť na opekačku, môžete využiť miestne ohniská a vychutnať si tak posedenie v príjemnom prostredí pod zamatovo modrou oblohou plnou hviezd.

Zabava_pre_deti_03.jpg